fot. PAP/Marcin Obara

Patryk Jaki przedstawił część planu antysmogowego dla Warszawy

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki przedstawił pierwszą część swojego planu antysmogowego dla stolicy. Jutro i w piątek poznamy kolejne propozycje.

Patryk Jaki zapowiedział, że jeżeli zostanie prezydentem Warszawy, to już w ciągu roku zlikwiduje wszystkie tzw. miejskie kopciuchy. Takich lokali jest 1700.  Patryk Jaki zauważył, że obecna prezydent nie potrafiła zrobić tego przez 12 lat.

Kandydat ZP na prezydenta stolicy chce także wprowadzenia „bonu antysmogowego” dla osób, których nie stać na paliwa dobrej jakości.

– Często wiele osób nie stać na to, aby wymienić piece i potem płacić za ten typ ogrzewania. Dlatego nie tylko będziemy kontynuowali politykę darmowych wymian pieców, ale będziemy też dopłacali tym, którzy są wykluczeni ze względów społecznych, do ogrzewania ekologicznego specjalnym bonem antysmogowym dla osób, których nie stać na tego typu ogrzewanie – powiedział Patryk Jaki.

Kolejny punkt to tzw. fundusz przyłączeniowy. Środki miałyby zostać przeznaczone na przyłączenie obiektów m.in. do miejskiego źródła ogrzewania.

Patryk Jaki stawia także na edukację i promocję polityki antysmogowej. Ponadto zapowiada bezwzględną walkę z trucicielami.

RIRM

drukuj