PAP/Marcin Obara

Warszawa: Dziś zaprzysiężenie nowego prezydenta

Odbędzie się dziś zaprzysiężenie nowego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz 60 stołecznych radnych. Uroczystość będzie miała miejsce w Pałacu Kultury i Nauki w trakcie I sesji stołecznej rady miasta.

Rafał Trzaskowski wygrał wybory prezydenckie w Warszawie w I turze. Otrzymał 56 proc. głosów.  Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zdobył 28 proc. poparcia.

To będzie kontynuacja prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz – ocenia warszawski radny Filip Frąckowiak.

Według zapowiedzi tego, co mówił Rafał Trzaskowski, będzie to raczej kontynuacja tych najgorszych tradycji prezydent Gronkiewicz-Waltz i rozwinięcie tego sposobu zarządzania chociażby kulturą, która polegała na tym, że miejskie środki na kulturę były dystrybuowane jedynie dla wąskiej grupy twórców promujących kulturę antychrześcijańską, bardzo liberalną. Trzeba też powiedzieć, że niestety będzie negatywne nastawienie do dekomunizacji, a ta jeszcze nie została w Warszawie dokończona – wskazuje Filip Frąckowiak.

W najbliższej kadencji w 60-osobowej Radzie Warszawy samodzielną większość – 40 radnych będzie miała Koalicja Obywatelska. 19 radnych ma PiS, a jeden mandat SLD Lewica Razem, gdzie radną została Monika Jaruzelska.

RIRM

drukuj