fot. PAP/Radek Pietruszka

P. Jaki: Nieruchomość przy Kazimierzowskiej wraca do miasta

Decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie nieruchomość przy ul. Kazimierzowskiej wraca do miasta – poinformował w czwartek na Twitterze przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

„Nawet nam trudno w to uwierzyć, ale #KomisjaWeryfikacyjna właśnie wygrała w WSA kolejną sprawę z ratuszem. Tym razem nieruchomość przy Kazimierzowskiej wraca do miasta. Co za wstyd, że walczę z miastem o to, aby majątek wrócił do… miasta” – poinformował dziś na Twitterze przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich Patryk Jaki.

Komisja weryfikacyjna stwierdziła pod koniec czerwca 2018 roku, że nie powinno dojść do reprywatyzacji kamienicy przy Kazimierzowskiej 34, na której niezgodnie z prawem uwłaszczyli się wydający decyzje reprywatyzacyjne b. urzędnik Ratusza Jakub R. i jego rodzice, obecnie przebywający w areszcie.

Komisja uchyliła decyzję zwrotową, nakazała ponowne rozpatrzenie sprawy i przejęcie nieruchomości w zarząd przez miasto.

Komisja uzasadniała wówczas, że decyzja reprywatyzacyjna została wydana „z rażącym naruszeniem zasad prawdy obiektywnej, pomimo nieustalenia posiadania nieruchomości warszawskiej przez dotychczasowych właścicieli”.

Miasto zaskarżyło do sądu decyzję komisji.

Jakub R. nabył roszczenia do Kazimierzowskiej 34 za 45 tys. zł, a nieruchomość warta była ponad 3 mln zł – podała komisja, oceniając, że sprawa Kazimierzowskiej 34 to przykład tego, jak urzędnicy prezydent stolicy uwłaszczyli się na sprawach, którymi się zajmowali.

PAP/RIRM

drukuj