Stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze” apeluje o odwołanie Patryka Jakiego

Stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze” apeluje do premiera o odwołanie przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego. Według organizacji kandydowanie na urząd prezydenta stolicy i pełnienie funkcji szefa organu rozpatrującego decyzje prezydenta Warszawy – to konflikt interesów.

Członek zarządu „Miasto Jest Nasze” i członek społecznej rady przy komisji weryfikacyjnej Jan Popławski wyraził obawę o możliwość wykorzystania komisji do celów politycznych i obalenia dorobku przed sądami z powodu braku bezstronności postępowania.

Stowarzyszenie przypomniało też, że w ubiegłym roku Patryk Jaki zadeklarował, że jeżeli zostanie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta m.st. Warszawy zrezygnuje z funkcji przewodniczącego komisji weryfikacyjnej. Realizacji tej deklaracji chce też Platforma Obywatelska.

Odnosząc się do tego Patryk Jaki powiedział, że nie zrezygnuje z funkcji przewodniczącego, bo gdyby to zrobił, cieszyłaby się mafia reprywatyzacyjna i PO.

– Ja nie mogę tego zrobić, bo wiem o co walczę. Walczę o to, żeby Warszawę wyrwać z rąk mafii reprywatyzacyjnej. I ta komisja, i ten instrument okazał się skuteczny, dlatego ludzie z Platformy tak bardzo chcą, żebym się go pozbył. Przecież gdyby było tak, jak oni to definiowali – że to będzie nic nie znaczące narzędzie, że nic nie wyjaśni, że to jest bez sensu, że to jest akcja polityczna, to dzisiaj by się nie upominali o to, żebym zrezygnował z tej komisji. To się zmieniło od tego roku. Ta instytucja pracuje skutecznie. Ta instytucja pracuje dużo lepiej, niż się wszyscy spodziewali, dlatego nie ma dzisiaj żadnego powodu, żebym niszczył to, co stworzyłem – powiedział Patryk Jaki.

Komisja weryfikacyjna od początku czerwca ubiegłego roku bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

W środę pod lupą komisji znajdzie się sprawa zwrotu działki przy ul. Pięknej 49. Na tym terenie, po reprywatyzacji na osobę nieżyjącą, powstał biurowiec.

Rozprawa w siedzibie Prokuratury Krajowej w tej sprawę rozpocznie się o godz. 10.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl