P. Jaki: Najważniejsze to wyrwać Warszawę z rąk mafii reprywatyzacyjnej

Nie ma znaczenia, kto będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy; najważniejsze jest to, aby wyrwać Warszawę z rąk mafii reprywatyzacyjnej – uważa wiceminister sprawiedliwości Patyk Jaki.

Wśród osób, które powalczą o fotel prezydenta stolicy wymieniani są: szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

W ostatnich dniach marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że nie będzie kandydował. Zadeklarował wsparcie w kampanii wyborczej.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki był pytany dziś na antenie Polskiego Radia o to, kiedy zostanie przedstawiony kandydat Zjednoczonej Pawicy.

– Trzeba pytać kierownictwo Zjednoczonej Prawicy. Ja jestem przekonany co do jednego – Warszawa zasługuje na więcej i warszawiacy powinni mieć wreszcie zarząd miasta, który będzie myślał nie tylko o deweloperach, ale również o zwykłych mieszkańcach – powiedział Patryk Jaki.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zmierzy się z posłem PO Rafałem Trzaskowskim. Polityk został wystawiony prze Platformę i Nowoczesną. Wkrótce ruszy kampania wyborcza.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią tego roku.

RIRM

drukuj