fot. twitter.com/KrajewskiJarek

J. Krajewski: Gronkiewicz-Waltz jest główną zainteresowaną ws. prywatyzacji w Warszawie

Mam wrażenie, że warszawski ratusz chciał zupełnie zamieść pod dywan sprawę reprywatyzacji – mówił dziś na antenie Radia Maryja Jarosław Krajewski – poseł Prawa i Sprawiedliwości, wieloletni stołeczny radny.

Gość „Aktualności dnia” rozmawiał z prowadzącym o. Piotrem Dettlaffem CSsR m.in. o odbywającym się dziś w Warszawie nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta, na którym zabrakło prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wtedy, kiedy na sesjach Rady omawia się najważniejsze tematy, prezydent jest nieobecna – podkreślał Jarosław Krajewski.

– To również dzisiaj widać – że nie ma Hanny Gronkiewicz-Waltz na sesji Rady Warszawy. Ona ucieka cały czas przed odpowiedzialnością za aferę reprywatyzacyjną. (…) Mam wrażenie, że warszawski ratusz chciał tę sprawę zupełnie zamieść pod dywan – ocenił polityk PiS.

Według Jarosława Krajewskiego to właśnie Hanna Gronkiewicz-Waltz jest główną zainteresowaną w sprawie tzw. dzikiej prywatyzacji w Warszawie.

– To ta osoba jest od 10 lat prezydentem Warszawy i mogła kształtować praktyki stosowane w warszawskim ratuszu w dowolny sposób zgodny z prawem, tak żeby każdy urzędnik, który dostaje od prezydenta Warszawy upoważnienie do wydawania decyzji administracyjnej, działał na podstawie i w granicach prawa – powiedział poseł.

Odnosząc się do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne trzech kolejnych osób związanych z aferą, poseł przyznał, iż ocenia niezwykle pozytywnie, „że instytucje państwa działają realnie”.

– To jest kolejny etap prawidłowego postępowania ze strony instytucji państwa, które mają strzec praworządności. Mam tutaj na myśli prokuraturę i Centralne Biuro Antykorupcyjne, które działają i chcą wyjaśnić aferę reprywatyzacyjną. To też powinno nas zmusić do pewnej refleksji: co działo się w czasie 8  lat rządów PO-PSL, kiedy trafiały liczne zawiadomienia do prokuratury, a prokuratura wówczas albo odmawiała wszczęcia dochodzenia, albo umarzała śledztwa ws. reprywatyzacji? – zauważył były radny Warszawy.

Całość rozmowy z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj