fot. PAP/Tomasz Gzell

Sprzeciw wobec planów MZ ws. Centrum Onkologii w Warszawie

Związki Zakładowe z Centrum Onkologii w Warszawie uważają, że odłączenie oddziału w Gliwicach z tej struktury jest bezprawne.

Ministerstwo  Zdrowia chce odłączyć placówkę w Gliwicach, a następnie utworzyć Śląski Instytut Onkologii. Resort zajmuje się właśnie projektem w tej sprawie.

Związkowcy podkreślają, że minister zdrowia Marian Zembala dał im zaledwie 4 dni na ustosunkowanie się do sprawy, choć zgodnie z przepisami, mają  na to miesiąc. Związki zakładowe wskazują też, że odłączenie Gliwic od Warszawy spowoduje szereg problemów prawnych.

– Tutaj są także pewne niejasności we wzajemnych zobowiązaniach pomiędzy zakładami pracy, czy to finansowych czy własnościowych. Nie mamy żadnych informacji w tej kwestii i merytoryczne opiniowanie zarządzenia bez tych materiałów jest niemożliwe – zwraca uwagę Wojciech Baranek, przewodniczący Zakładowej „Solidarności”  w warszawskim Centrum Onkologii.

Dziś mija termin konsultacji społecznych w sprawie planowanej reorganizacji Centrum Onkologii. Jutro rozporządzeniem ministra zdrowia ma się zająć rząd, a w piątek mają ruszyć procedury wydzielania gliwickiego oddziału z warszawskiego Centrum Onkologii.

RIRM

drukuj