fot. PAP

Wiceminister zdrowia odchodzi z resortu?

Krzysztof Chlebus, wiceminister zdrowia, odchodzi z resortu – nieoficjalnie dowiedział się jeden z dzienników.

Chlebus był piątym wiceministrem w resorcie zdrowia. Premier powołał go na stanowisko podsekretarza stanu 20 sierpnia 2012 roku. Osoba zbliżona do resortu zdrowia powiedziała gazecie, że odejście wiceministra to protest przeciwko decyzjom Arłukowicza.

W grudniu premier Donald Tusk na wniosek ministra odwołał prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Agnieszkę Pachciarz.

W ocenie posła i lekarza Czesława Hoca, członka sejmowej Komisji Zdrowia decyzja wiceministra jest konsekwencją nieudolności i wielkiego bałaganu oraz braku koncepcji zarówno w rządzie jak i resorcie zdrowia.

– Począwszy od premiera Tuska poprzez ministra Arłukowicza i innych ministrów cały czas uprawiana jest socjotechnika czy marketingowe zagrywki, a to systemowi ochrony zdrowia nie służy. Przypomnę i podkreślę, że już odhumanizowano medycynę, pozbawiono jej misji, pozbawiono jej służby, włączono elementy zysku i jednocześnie nie ma już pacjenta – jest procedura. To zaczyna być już całkowite rozprężenie. Niespójność w tych wszystkich działaniach poszczególnych departamentów w Ministerstwie Zdrowia. Nic dziwnego, że niektórzy już się nie widzą, albo nie załapują się na tą marketingową politykę – zwraca uwagę poseł Czesław Hoc.

Poseł spodziewa się dalszej fluktuacji w resorcie zdrowia. Będzie ona ciągła i najprawdopodobniej potrwa do eurowyborów.

RIRM

drukuj