fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] P. Jaki: PE chce likwidacji prawa weta. Reprezentanci Polaków nie będą mogli podejmować suwerennych decyzji, bo każda z nich  będzie mogła być zmieniona przez oligarchię brukselską, czyli niemiecko-francuski duet

Parlament Europejski w zeszłym tygodniu (…) rozpoczął procedurę zmiany traktatu. Co oni nam szykują? Szykują nam nowy traktat, w którym mają zlikwidować prawo weta. To oznaczałoby, że jeżeli nie będzie weta w kluczowych decyzjach, to Polsce będzie można wbrew woli narzucić wszystko. (…) Reprezentanci Polaków nie będą mogli podejmować suwerennych decyzji, bo każda ich decyzja będzie mogła być zmieniona przez oligarchię brukselską, która ma niemiecko-francuski duet – mówił Patryk Jaki, poseł do Parlamentu Europejskiego, w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Warto podkreślić, że Platforma Obywatelska jako swoich ekspertów wyznaczyła ludzi z niemieckiego środowiska, którzy mówili w jej imieniu.

– Oni nawet już nie ukrywają, że to Niemcy mówią za nich, czy ludzie z niemieckich think tank-ów mówią za nich, mówią im, co mają myśleć. A co mówią ludzie z niemieckiego think tank-u? Mówią, żeby na Polskę nakładać więcej kar finansowych, że tylko finansowe kary i presja finansowa działają. Czwartkowe spotkanie w Parlamencie Europejskim zorganizowane przez grupy lewicowe i liberalne, czyli Platformę Obywatelską, Sojusz Lewicy Demokratycznej czy Polskie Stronnictwo Ludowe, było po to, żeby Polsce nie wypłacać żadnych pieniędzy, tylko by nakładać kolejne sankcje, kolejne kary. Najśmieszniejsze jest to, że wszystko robi się w imię obrony demokracji i próbuje się zniszczyć demokrację. Prawdziwym celem wszystkich akcji jest to, żeby w Polsce był proniemiecki rząd. Demokracja dla nich działa tylko wtedy, kiedy wygrywają w Polsce niemieckie spółki, takie jak Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe itd. i tylko wtedy jest demokracja. Jeśli Polacy wybiorą kogoś innego, to wtedy już nie ma demokracji, wtedy jest łamana tzw. praworządność – powiedział poseł do Parlamentu Europejskiego.

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że Polacy ponoszą ogromny ciężar w związku z przejmowaniem uchodźców z Ukrainy. [czytaj więcej]

Parlament Europejski jest instytucją, która powinna zajmować się prawami człowieka, a nie działać na szkodę państw członkowskich Wspólnoty.

– Jak do tej pory kazano Polsce płacić kary i próbowano wymusić na Polsce przyjmowanie emigrantów ekonomicznych (pod groźbą kar finansowych), tak teraz, jak Polska przyjmuje i niesie za sobą ogromny ciężar (…), to Polsce nic się kompletnie nie należy. Np. Recepowi Tayyip Erdoğanowi (prezydentowi Turcji – red.) zapłacono 8 mld za trzymanie ludzi w podłych namiotach pod granicą. To jest cała dzisiejsza Unia Europejska – podkreślił Patryk Jaki.

Gość audycji „Aktualności dnia” zaznaczył, że w instytucjach unijnych „w imię demokracji, niszczy się demokrację”.

– Jest próba zniszczenia wszystkiego, wszystkich państw, które nie chcą się podporządkować wizji, kiedy powstanie jedno państwo europejskie, w którym przewodzić będą Niemcy z partnerem, jakim będzie Francja. Niemcy chcą dominować nad całą Europą. Wiadomo, że by dominować nad Europą, chcą pozbyć się Anglosasów (chcą się pozbyć Amerykanów i Wielkiej Brytanii, bo przeszkadzają im w dominacji gospodarczej i militarnej w regionie). Chcą stworzyć m.in. armię europejską, która będzie konkurencją do NATO, gdzie przewodzi Ameryka. (…) Polska w tych działaniach przeszkadza – wskazał polityk.    

Patryk Jaki podkreślił, że Niemcy chcą podporządkować sobie całą Europę oraz walczą o to, „żeby Polska była ich strefą wpływów”. Zachód nie może tego zrobić militarnie, ale próbuje to zrobić instytucjonalnie i gospodarczo, dlatego przygotowano propozycję zmiany traktatu.

– Parlament Europejski w zeszłym tygodniu (co w Polsce nie odbyło się żadnym szerokim echem, tylko podnosi to Solidarna Polska, ale to też pokazuje jakość debaty publicznej) rozpoczął procedurę zmiany traktatu. Co oni nam szykują? Szykują nam nowy traktat, w którym mają zlikwidować prawo weta. To oznaczałoby, że jeżeli nie będzie weta w kluczowych decyzjach, to Polsce będzie można wbrew woli narzucić wszystko. (…) Reprezentanci Polaków nie będą mogli podejmować suwerennych decyzji, bo każda ich decyzja będzie mogła być zmieniona przez oligarchię brukselską, która ma niemiecko-francuski duet – zaznaczył europoseł.   

https://twitter.com/PatrykJaki/status/1536746587103318018

Polacy muszą być świadomym narodem, muszą mieć wiedzę na temat tego, co się dzieje, dlatego że „nieświadomy naród nie będzie wybierał świadomej klasy politycznej”. Jak zauważył gość Radia Maryja, należy odpowiedzieć na pytanie: Kim chcą być Polacy?

– Czy chcemy być tylko miejscem poniewieranym przez Niemców i trzymającym się niemieckiej nogawki i pytającym o zdanie, czy np. możemy coś zrobić, na co oni muszą wyrazić zgodę? Czy chcielibyśmy być tym, czym Polska była przez ponad 500 lat? To znaczy liderem w naszej części Europy, gwarantującym wolność, prawa obywatelskie, nowoczesne rozwiązanie i naszą kulturę. Taka była Polska przez prawie 500 lat. (…) Uważam, że potrzebujemy świadomego narodu, który będzie wiedział, że mamy piękne dziedzictwo, do którego trzeba się odwoływać i o które warto walczyć. Możemy to zrobić, tylko musimy sami to wiedzieć i w siebie wierzyć, że nie musimy być tylko narodem, który będzie kiwał głową za każdym razem, kiedy coś powie urzędnik unijny, kiedy nas [Polaków – red.] będzie pouczał człowiek w Luksemburga – podsumował Patryk Jaki.

Cała rozmowa z udziałem europosła Patryka Jakiego w audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl