fot. twitter.com

Warszawa: Zatrzymano dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o kradzież na tak zwany „kolec”

Policjanci z warszawskiego Ursynowa zatrzymali dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o kradzież na tzw. „kolec” – poinformował rzecznik ursynowskiej policji asp. szt. Robert Koniuszy.

Jak przekazał rzecznik ursynowskiej policji, sprawa ma swój początek w połowie stycznia bieżącego roku. Wtedy to – według śledczych – dwóch obywateli Gruzji podjechało pod jeden z banków przy ul. Polinezyjskiej na warszawskim Ursynowie.

„Tam zauważyli mężczyznę, który wysiadł z auta i wszedł do placówki bankowej. Podeszli do jego samochodu i przebili mu oponę, licząc na to, że mężczyzna wyjdzie z banku z gotówką, którą później będą mogli zabrać” – powiedział asp. szt. Robert Koniuszy.

„Metoda >>na kolec<< polega na tym, że sprawcy przebijają oponę w samochodzie, gdy widzą, jak ktoś korzysta np. z bankomatu czy idzie do banku. Kierowca po wypłaceniu pieniędzy, gdy jedzie samochodem, jest obserwowany i kiedy w pewnym momencie orientuje się, że nie ma powietrza w oponie, zatrzymuje się. Zaczyna wymieniać koło lub dzwoni po pomoc. Wówczas najczęściej nie zamyka pojazdu. Wtedy do działania wkraczają sprawcy. Niespostrzeżenie zabierają z auta torebkę, saszetkę, czy aktówkę wraz z zawartością. Tak też było w tym przypadku” – tłumaczył policjant.

Wskazał, że gdy pokrzywdzony ruszył z parkingu, obserwujący go podejrzani pojechali za nim.

„Kiedy się zatrzymał, żeby sprawdzić co się stało z samochodem, ci podjechali i z niezamkniętego auta zabrali plecak z laptopem wartym około 5 tys. zł.” – podał.

Pokrzywdzony zgłosił kradzież na policję. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą operacyjnie ustalili, że za kradzieżą może strać dwóch obywateli Gruzji, którzy często zmieniają miejsce pobytu.

„Policjanci wiedzieli, że 52-latek ma zamiar wylecieć do swojego kraju. Mężczyzna został zatrzymany na lotnisku Chopina tuż przed odlotem do Kutaisi, kiedy przeszedł już odprawę paszportową. Funkcjonariusze poinformowali go, o co jest podejrzany. W trakcie kontroli osobistej zabezpieczyli przy nim około 5200 euro oraz kluczyki do renault, który był wykorzystany do popełnienia przestępstwa. Pojazd był zaparkowany na jednym z ursynowskich osiedli” – zaznaczył policjant.

Dodał, że kilka dni później zatrzymany został drugi z podejrzanych.

„Mężczyzna został zatrzymany w jednej z wynajmowanych kwater w Piotrkowie Trybunalskim. Przy 49-latku kryminalni znaleźli gotówkę w kwocie około 1,6 tys. zł.” – przekazał.

Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Może im grozić nawet do pięciu lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl