KSP: Rozpoczynamy akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

To już ostatni dzień wakacji, które były niezwykle pracowite dla policjantów wydziału ruchu drogowego. Jednak na tym praca stołecznych policjantów się nie kończy, rozpoczynają oni akcję „Bezpieczna droga do szkoły” – powiedział PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji, nadkom. Sylwester Marczak.

Jak poinformował nadkomisarz Sylwester Marczak, tegoroczne wakacje były niezwykle pracowite dla policjantów wydziału ruchu drogowego.

„Mówimy tutaj o licznych działaniach, mówimy też o akcji <<Bezpieczne wakacje 2021>>, ale również o długich weekendach, o wyjazdach i powrotach. Jeden z tych powrotów będzie odbywał się dzisiaj” – podkreślił policjant.

„To, na co należy zwrócić uwagę to fakt, że tak naprawdę nie jest to koniec pracy dla policjantów wręcz przeciwnie. Rozpoczyna się kolejna akcja policjantów wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji, a także komend powiatowych policji dotycząca bezpiecznej drogi do szkoły” – tłumaczył.

„Nie możemy zapominać o tym, co jest tak naprawdę ważne, czyli bezpośredni teren przylegający do szkół. A chodzi dokładnie o oznakowanie przejść dla pieszych. Stąd specjalny numer, który zostanie uruchomiony przez policjantów wydziału ruchu drogowego KSP” – zaznaczył rzecznik KSP.

Wskazał, że specjalny numer zostanie uruchomiony od środy, pod którym będzie można zgłaszać uwagi dotyczące nieprawidłowego oznakowania poziomego i pionowego w rejonach szkół i przedszkoli.

„Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku w godzinach od 8 do 16 pod nr telefonu 47 72 37 299, natomiast w pozostałych godzinach pod nr 47 72 37 755” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl