fot. flickr.com

To już 66 miesięcy od katastrofy smoleńskiej

W Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie sprawowana będzie comiesięczna Msza św. w intencji ofiar tragedii smoleńskiej. Wczoraj śledztwo ws. katastrofy o kolejne pół roku przedłużyła Naczelna Prokuratura Wojskowa.

Eksperci zrzeszeni m.in. w parlamentarnym zespole ds. wyjaśnienia tragedii smoleńskiej wielokrotnie wskazywali na rażące uchybienia w prowadzeniu postępowania.

Mec. Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik części ofiar katastrofy smoleńskiej, zwraca uwagę, że do tej pory prokuratura nie posiada wraku samolotu Tu-154M oraz czarnych skrzynek.

Dowody rzeczowe nie zostały zwrócone Polsce, a bez ich posiadania prokuratura nie może w sposób zgodny z prawem zamknąć postępowania. Prokuratura przyznaje, że nie posiada także szeregu opinii, które miały być wywołane w tym śledztwie, m.in. nie została zamknięta opinia zespołu biegłych mających określić przyczynę katastrofy, pracujących pod kierunkiem pana dr Milkiewicza. Nawet prokuratura przyznaje, że nie posiada kolejnej opinii uzupełniającej w przedmiocie obecności materiałów wybuchowych na wraku samolotu Tu-154M – tłumaczy mec. Piotr Pszczółkowski.

Od narodowej tragedii mija dziś dokładnie 66 miesięcy. 10 kwietnia 2010 r. samolot z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem.

Zginęło wówczas 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka.

Transmisję Eucharystii z Bazyliki Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie przeprowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam. Początek o godz. 19.00.

RIRM

drukuj