Pracownicy walczą o Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Politycy PO-PSL tworzący zarząd województwa Lubelskiego lobbują za połączeniem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej z zadłużonym szpitalem im. Św. Jana Bożego. Decyzji sprzeciwiają się pracownicy i pacjenci szpitala. Obecnie placówka jest w trakcie rozbudowy i modernizacji. 1 lipca ubiegłego roku zakończono I etap rozbudowy.

Budowa szpitala jest największą tego typu inwestycją w Polsce finansowaną w 80 procentach z rezerwy budżetu państwa i w 20 procentach z budżetu województwa.

Połączenie Centrum Onkologii z zadłużonym szpitalem im. Św. Jana Bożego może doprowadzić do utraty trwałości projektu finansowego z budżetu państwa – mówi dr hab. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

– Całość projektu, trwałość projektu – i to są już kwestie wyłącznie formalne i prawnicze – wymaga tego, ażeby do zakończenia budowy tego centrum i przez pięć lat po zakończeniu jego budowy, środki były przeznaczone wyłącznie na szpital onkologiczny – podkreślił dr hab. Przemysław Czarnek.

Zarząd województwa podjął także działania próbujące skompromitować byłą dyrektor Centrum Onkologii prof. Elżbietę Starosławską. Zapowiedział, że złoży doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko byłej dyrektor Centrum.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli jest jedynym pełnoprofilowym kompleksowym szpitalem onkologicznym w południowo-wschodniej Polsce.

 

RIRM

drukuj