fot. twitter.com/RBakiewicz

R. Bąkiewicz: Życie to podstawowe prawo naturalne, które przysługuje każdemu człowiekowi. Jedyną przyszłością naszej Ojczyzny, jedyną nadzieją dla naszej Ojczyzny jest cywilizacja życia

Jedyną przyszłością naszej Ojczyzny, jedyną nadzieją naszej Ojczyzny jest tylko cywilizacja życia. Wszyscy, szczególnie mężczyźni w kontekście hasła tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, powinniśmy być odpowiedzialni, powinniśmy brać ciężar na własne plecy, powinniśmy dbać o własne dzieci, o własne żony, o własne rodziny. Wszyscy o to będziemy walczyć, o wszystkie te prawa i będziemy walczyć, dopóki wszyscy w końcu nie staniemy razem na czele z naszymi władzami i nie powiemy, że jesteśmy dumni, że żyjemy w narodzie, który daje prawo do życia – mówił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, podczas XVI Marszu dla Życia i Rodziny.

W czasie XVI Marszu dla Życia i Rodziny Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, zaapelował, by ojciec był zawsze przy rodzinie i przy dziecku.

– Żeby ojciec był, żeby prowadził i żeby chronił – o to apeluję, bo od ojców, od postawy bezpieczeństwa, wychowania na przyszłość zależą kolejne pokolenia. To, żeby nasze dzieci i starsza młodzież, żeby kiedyś dokładnie w tym samym miejscu za 20, 30 lat mogli się zebrać ze swoimi dziećmi i powiedzieć: Tato – bądź, prowadź i chroń. Za to wam bardzo serdecznie dziękuję. Bądźmy dalej razem. Spotkania za życiem, dla życia utwierdzają mnie w tym, że warto było zostać rzecznikiem, chociażby dla tej jednej chwili rok temu przed Trybunałem Konstytucyjnym – powiedział Rzecznik Praw Dziecka.    

Dr Bawer Aondo-Akaa w czasie XVI Marszu dla Życia i Rodziny nawiązał z kolei do działań Unii Europejskiej w relacji do Polski i Polaków.

– Widzimy, jak Unia Europejska nas atakuje za naszą tożsamość, za to, że my – Polacy umiłowaliśmy rodzinę. Rodzinę normalną, rodzinę zdrową. W naszym parlamencie obecnie jest projekt obywatelski pt. „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Myślę, że bł. ks. kard. Stefan Wyszyński chciałby, abyśmy wszyscy realnie się zatroszczyli o naszą Polskę. Jestem zaszczycony, że mogę tutaj z Państwem być. Wszyscy walczmy o naszą Polskę i o godność wszystkich rodzin – zaznaczył dr Bawer Aondo-Akaa.

Prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, Robert Bąkiewicz, podkreślił, że uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny zebrali się po to, „żeby chronić polskie dzieci, żeby dać im prawo do tego, że mogą się urodzić”.

– Zebraliśmy się również po to, żeby chronić polskie dzieci, które podlegają deprawacyjnej ideologii, która niestety, ale jest dzisiaj w naszych szkołach. Chcemy powiedzieć nie. Chcemy z tego miejsca również powiedzieć głośno o tym, czego nie mówi nasza władza, albo mówi bardzo cicho. Chcemy powiedzieć o tym, że życie to jest podstawowe prawo naturalne i przysługuje ono każdemu człowiekowi. Dzisiaj państwo (i tego żądamy od państwa) to podstawowe prawo powinno nam zabezpieczyć i powinni nam je dać. To jest obowiązek państwa. Nie może być również tak, że w tej chwili porządek naturalny i prawo państwa polskiego są podważane, atakowane przez Parlament Europejski, a polski Sejm milczy [zobacz]. Nie może być również tak, że ekstremistyczne ugrupowania zachęcają i usprawiedliwiają przestępczość aborcyjną, a Prokurator Generalny udaje, że nie widzi podżegania do przestępstwa – podkreślił Robert Bąkiewicz.

– Jedyną przyszłością naszej Ojczyzny, jedyną nadzieją naszej Ojczyzny jest tylko cywilizacja życia. Wszyscy, szczególnie mężczyźni w kontekście hasła tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, powinniśmy być odpowiedzialni, powinniśmy brać ciężar na własne plecy, powinniśmy dbać o własne dzieci, o własne żony, o własne rodziny. Wszyscy o to będziemy walczyć, o wszystkie te prawa i będziemy walczyć, dopóki wszyscy w końcu nie staniemy razem na czele z naszymi władzami i nie powiemy, że jesteśmy dumni, że żyjemy w narodzie, który daje prawo do życia – powiedział prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

https://twitter.com/PZdziarski92/status/1439594576415690754

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty zwróciła natomiast uwagę, że Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny jest po to, by bronić rodziny, by pokazać, że Polacy kochają Boga i Polskę.

– Jeżeli tak, to musimy wszyscy o tę Polskę dbać. Nie ma co zwalać na władzę, nie ma co zwalać na sąsiada. To my jesteśmy od tego, żeby tworzyć dobro, żeby wszystkim jasno powiedzieć, że nadzieja Polski jest w naszych dzieciach. A jeżeli tak, to walczmy o każde dziecko. Mówmy o tym, że życie jest święte, że jest święte od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jeżeli naturę wygoni się drzwiami, to wejdzie ona oknem. Nie ma czegoś takiego, że ideologia, że sztuczność, że wymysł zwycięży. Jesteśmy po to, żeby walczyć o dobro, o sprawiedliwość, o każde życie na tym świecie. Jesteśmy razem odpowiedzialni. Twórzmy wspólnoty. Bądźmy razem i wołajmy w Polsce i na cały świat i na tę zepsutą Europę: patrzcie na nas, jesteśmy przyszłością tego świata, którzy wierzymy w Boga i którzy kochamy naszą polską rodzinę. Patrzcie i uczcie się. Bierzcie z nas przykład – powiedziała Barbara Nowak.

radiomaryja.pl

drukuj