fot. PAP/Przemysław Piątkowski

J. Kaczyński: Będzie województwo Warszawa i okolice oraz województwo mazowieckie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział podział woj. mazowieckiego na dwa: województwo obejmujące Warszawę i okolice oraz woj. mazowieckie. Według polityka ma to rozwiązać problem zawyżania przez stolicę dochodu na mieszkańca w obrębie Mazowsza.

Jarosław Kaczyński mówił o tym wczoraj w Siedlcach podczas kolejnej regionalnej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS ocenił, że ,,swego rodzaju aferą” był stosunek poprzedniej władzy do okręgu siedlecko-ostrołęckiego.

My chcemy, żeby te ziemie się rozwijały jesteśmy za polityką zrównoważonego rozwoju i to nie tylko w słowach, ale także w czynach – mówił Jarosław Kaczyński.

Ja wiem, że tu jest trudny problem woj. Mazowieckiego, które z punktu widzenia przeciętnych dochodów, jako całość, jest bardzo wysoko poprzez Warszawę, ze względu na bardzo wysokie dochody w Warszawie. My tę sprawę będziemy chcieli załatwić, bo to nawet mimo pewnych posunięć w odniesieniu do Unii Europejskiej – bo tego rodzaju posunięcia rzeczywiście zostały podjęte – jest za mało. Trzeba to będzie zrobić w ten sposób, że będzie województwo Warszawa i okolice i województwo mazowieckie – powiedział lider Zjednoczonej Prawicy.

Prezes PiS mówił też w Siedlcach, że Zjednoczona Prawica nie chce, aby Polska, wzorem wielu krajów zachodnich, stała się terenem rolnictwa wielkoobszarowego. Wskazywał, że musimy tego uniknąć. Jarosław Kaczyński argumentował, że w warunkach gospodarki wielkoobszarowej wieś ,,nie będzie się rozwijać, ale będzie się zwijać”. ,,A nam zależy na rozwoju” – mówił.

Prezes partii rządzącej oprócz Siedlec odwiedził też wczoraj Białystok, gdzie również wziął udział w regionalnej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

 

RIRM

drukuj