fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Polska będzie silna i zwycięska, jeśli będzie oddana wierze i tradycji

Nigdy nie zgodzimy się na sprowadzenie Polski do roli kolonii Unii Europejskiej, tak samo jak nie zgodzimy się na to, by dzisiaj wpuścić wirusa zniszczenia narodu polskiego, jakim jest postmarksistowskie LGBT. Polska będzie silna, zwycięska, jeśli będzie oddana wierze katolickiej i tradycji narodowej – powiedział Antoni Macierewicz, b. minister obrony narodowej, w felietonie „Głos Polski” w TV Trwam.

Antoni Macierewicz wskazał, że 2020 r. był „rokiem wielkich polskich tradycji i pamięci o naszych największych zwycięstwach (jak Bitwa Warszawska), najwybitniejszych Polakach (jak św. Jan Paweł II), ale także pamięci o 40. rocznicy powstania „Solidarności” czy 29. rocznicy powstania Radia Maryja.

– Przede wszystkim chcę przypomnieć o narodowym zwycięstwie, jakim były wybory prezydenckie. Po raz czwarty Polacy opowiedzieli się za budową niepodległego państwa, opartego na wartościach katolickich i narodowych. (…) Wydarzenia z ostatnich 100 lat mają wspólną cechę – skupienie się Polaków wokół wartości chrześcijańskich i narodowych. To zawsze przynosiło nam zwycięstwo – zauważył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

To był także rok początku wielkich wyzwań, wśród których jest epidemia koronawirusa, próba narzucenia Polsce ideologii LGBT, atak na Kościół katolicki, a także próba włączenia Polski do federalnej struktury organizacyjnej Unii Europejskiej – kontynuował polityk.

– To są wyzwania, jakie czekają nas też w 2021 roku. W oparciu o zwycięstwa, które przywołałem, wiemy, w jaki sposób możemy stawić czoła niebywałym wyzwaniom. Czoła możemy stawić wtedy, jeśli oprzemy nasze działanie na wartościach chrześcijańskich i narodowych, na świadomości, że tylko niepodległe państwo może zagwarantować narodowi bezpieczeństwo, sukces gospodarczy, ale także rozwój polityczny i możliwość utworzenia strefy bezpieczeństwa narodowego, jakim jest inicjatywa Trójmorza – powiedział Antoni Macierewicz.

Były szef MON zaznaczył, że „rok 2021 jest rokiem mogącym przynieść Polsce największe zwycięstwo w dziejach, ale może też przynieść klęskę, może stać się źródłem nieszczęścia takiego, jakim kiedyś były rozbiory”.

– Mówię to, by dać punkt odniesienia, bo nie wierzę, by naród zgodził się na to, co Jarosław Kaczyński niedawno trafnie nazwał próbą sprowadzenia Polski do roli kolonii Unii Europejskiej. Nigdy się na to nie zgodzimy, tak samo jak nie zgodzimy się na to, (…) by dzisiaj wpuścić wirusa zniszczenia narodu polskiego, jakim jest postmarksistowskie LGBT. Polska będzie silna, zwycięska, jeśli będzie oddana wierze katolickiej i tradycji narodowej – wskazał polityk.

– Przytoczę jeden przykład (oddania wierze i tradycji – red.) spośród setek, jakim jest misja Radia Maryja, która zaczęła się od skromnej, małej rozgłośni w 1992 roku. Dzisiaj jest jednym z największych źródeł naszej siły narodowej – dodał.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl