[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Grupy polityczne, które doprowadziły do obalenia rządu J. Olszewskiego, nadal są żywotne i robią wszystko, aby Polacy nie byli gospodarzami we własnym domu

Można powiedzieć, że grupy społeczne i polityczne, które doprowadziły do obalenia rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku, nadal są żywotne i robią wszystko, aby Polacy nie byli gospodarzami we własnym domu mówił marszałek senior Sejmu IX kadencji Antoni Macierewicz w czwartkowym felietonie „Głos Polski” na antenie Telewizji Trwam.

Antoni Macierewicz odniósł się do wydarzeń z 4 czerwca 1992 roku, kiedy to na skutek porozumienia zbudowanego przez ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsę – przy udziale postkomunistów – obalony został rząd Jana Olszewskiego.

Ta rocznica przypada akurat w dzień, w którym wreszcie rozpoczyna się kampania do wyborów prezydenckich po blisko półrocznych działaniach ze strony sił postkomunistycznych i postliberalnych, mających na celu zablokowanie tych wyborów. Można powiedzieć, że te grupy społeczne i polityczne, które doprowadziły wówczas do obalenia rządu Jana Olszewskiego, nadal są żywotne i robią wszystko, aby Polacy nie byli gospodarzami we własnym domu – stwierdził były minister obrony narodowej.

Te grupy działają tak, żeby ruch niepodległościowy nie mógł wprowadzać tych zmian, które zapoczątkował Jan Olszewski, a które w ostatnim pięcioleciu zaowocowały nie tylko 500 plus, sojuszem ze Stanami Zjednoczonymi oraz obroną granic polskich przed ewentualną agresją ze strony imperializmu rosyjskiego, ale również nieprawdopodobnie istotnym wzrostem gospodarczym – zauważył marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Poseł PiS podkreślił, że postęp, który stawia Polskę w pierwszej linii najlepiej rozwijających się państw europejskich, mógł być już zrealizowany blisko 28 lat temu.

Byłoby tak, gdyby nie obalenie rządu Jana Olszewskiego. To pokazuje, ile straciliśmy czasu na skutek reakcji sił postkomunistycznych. Warto uświadomić to sobie teraz, kiedy stajemy przed wyborami i decyzją, czy mamy popierać ideologię LGBT; ludzi, którzy nam mówią, że nie warto rozbudowywać portów lotniczych w Polsce, że nie warto otwierać drogi na Bałtyk, bo przecież to Rosja ma decydować, jakie statki i do jakich polskich portów wpływają – zwrócił uwagę Antoni Macierewicz.

To są rozstrzygnięcia, które wtedy zostały zablokowane. Dziś kontynuujemy tamten program i przezwyciężamy wszystkie trudności, jakie postawiły przed nami środowiska komunistyczne. Jestem przekonany, że wygramy te wybory i zrealizujemy program Jana Olszewskiego – akcentował polityk.

radiomaryja.pl

drukuj