Umorzono śledztwo ws. raportu z weryfikacji WSI

Umorzono śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI z 2007 r. – poinformował prokurator Waldemar Tyl z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Podstawą umorzenia jest brak znamion czynu zabronionego. Decyzja jest nieprawomocna; pokrzywdzeni mogą się odwołać. Prokuratura zarzucała byłemu szefowi komisji weryfikacyjnej Antoniemu Macierewiczowi niedopełnienie obowiązków przy tworzeniu raportu i poświadczenie w nim nieprawdy.

Prokurator generalny Andrzej Seremet dwa razy zwracał jednak prokuraturze jej wniosek do Sejmu o uchylenie immunitetu posła PiS. Poseł Antoni Macierewicz akcentuje, że prowadzenie tego śledztwa miało charakter pewnego rodzaju presji.

– W tej sytuacji prokuratorzy nie mieli innego wyjścia jak tylko umorzyć śledztwo. Postępowanie miało charakter pewnego rodzaju presji na mnie i siły, które uważały iż na skutek licznych nieprawidłowości sprawy musza zostać rozwiązane i musi zostać powołana nowa służba – powiedział  Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl