Prokuratura po raz drugi odmówiła śledztwa ws. KRRiT

Prokuratura Rejonowa Warszawa Wola po raz drugi odmówiła przeprowadzenia na wniosek Fundacji Lux Veritatis śledztwa w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień przez dyrektora Departamentu Koncesyjnego KRRiT.

Przedstawiciel fundacji złożył już zażalenie od edycji prokuratora. Po pierwszym odwołaniu się od decyzji sądu, zlecono przeprowadzenie dodatkowych czynności wyjaśniających.

Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis zwraca uwagę, że prokuratura ograniczyła się do przesłuchania trzech osób:  jej jako przedstawiciela fundacji, Agnieszki Ogrodowczyk – dyrektor departamentu koncesyjnego KR i pracownika rady, który współpracował przy wydaniu opinii na temat zdolności finansowania firmy Stavka.

Dyrektor  finansowa fundacji mówi, że obecnie zostały ujawnione dodatkowe informacje, a prokuratura nie miała do nich dostępu. Obecnie znajdują się one w sądzie.

– Prokuratura ponownie umorzyła postępowanie bez przejrzenia dokumentów i dokładnego zbadania sprawy. Zaskarżyliśmy sprawę wczoraj i mamy nadzieję że nasze zaskarżenie będzie uwzględnione bądź przez prokuraturę, bądź w postępowaniu sądowym. Według mojej oceny działania prokuratury tak naprawdę są pozorne. One dają możliwość wykazania takich czynności, które pozwalają prokuraturze na umorzenie postępowania  – powiedziała Lidia Kochanowicz.

Wypowiedź Lidii Kochanowicz, dyrektor finansowej Fundacji Lux Veritiais

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj