fot. PAP/Wojciech Pacewicz

MON: PZL-Świdnik zapewni bezpieczeństwo w Polsce

Polska jest zainteresowana rozwojem przemysłu helikopterowego w Polsce, a Ministerstwo Obrony Narodowej będzie przykładało wagę do produktów krajowych –  mówił wczoraj w Świdniku Antoni Macierewicz. Szef resortu obrony odwiedził tamtejsze Państwowe Zakłady Lotnicze, gdzie wziął udział w uroczystym przekazaniu śmigłowców W-3PL Głuszec i W-3RM Anakonda.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezes Leonardo Helicopters, Daniele Romiti oraz prezes Zarządu PZL-Świdnik Mieczysław Majewski.

Minister Antonii Macierewicz podziękował za terminowe wykonanie zlecenia i zaznaczył, że liczy na dalszą owocną współpracę w przyszłości, która leży w ogólnym interesie.

– Naprawdę możemy liczyć na Świdnik, możemy liczyć na dobrą współpracę w przyszłości. To jest nasz wspólny interes zarówno od strony gospodarczej, militarnej, jak i od strony problemów społecznych. Wzmacnianie NATO, wzmacnianie naszej obecności w NATO, wzmacnianie polskich sił zbrojnych jest moim i państwa polskiego pierwszym obowiązkiem. Jeżeli mamy być bezpieczni to przede wszystkim musimy posiadać skuteczne narzędzia do obrony Polski, a Świdnik ich dostarcza – powiedział Minister Obrony Narodowej.

Z kolei dziś w południe w siedzibie Huty Stalowa Wola S.A odbędzie się organizowana przez „Nasz Dziennik” oraz Polską Grupę Zbrojeniową debata pt. ”Szanse dla polskiej zbrojeniówki”.

O przyszłości przemysłu obronnego będą rozmawiać m.in. gen. bryg. Adam Duda, Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony poseł Michał Jach, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko oraz prezes Huty Stalowa Wola Antoni Rusinek.

RIRM

drukuj