Trwa drugi dzień pielgrzymki Ojca Świętego w Armenii

Ojciec Święty Franciszek kontynuuje wizytę apostolską w Armenii. Nad ranem Papież odwiedził kompleks pomnikowy w Erywaniu, gdzie oddał hołd ponad milionowi ofiar rzezi Ormian sprzed 100 laty w imperium osmańskim.

Ojciec św. udał się też do miasta Giumri, gdzie sprawował Mszę św. na placu w centrum. W homilii następca św. Piotra wezwał ormiańskich katolików do budowania swojego życia na pamięci, wierze i miłości miłosiernej.

– Trzecim fundamentem po pamięci i wierze jest właśnie miłość miłosierna. To na tej skale, na skale miłości otrzymanej od Boga i oferowane bliźniemu, opiera się życie ucznia Jezusa, zaś żyjąc miłością, odmładza się oblicze Kościoła i staje się ono atrakcyjne. Konkretna miłość jest wizytówką chrześcijanina. Inne sposoby przedstawiania siebie mogą być mylące a nawet bezużyteczne, ponieważ po tym wszyscy poznają, że jesteśmy Jego uczniami, jeśli będziemy się wzajemnie miłowali – wskazał Papież.

Po południu Ojciec św. Franciszek złoży wizytę w katedrze Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego Siedmiu Ran, a także katedrze ormiańsko-katolickiej Świętych Męczenników.

Wieczorem Papież weźmie udział w spotkaniu ekumenicznym połączonym z modlitwą o pokój.

Transmisję poszczególnych punktów papieskiej wizyty w Armenii można śledzić w Radiu Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj