Zbliża się wizyta papieża Franciszka w Asyżu

Jutro Ojciec św. Franciszek uda się z wizytą duszpasterską do Asyżu. W katedrze św. Rufina Papież spotka się z duchowieństwem, osobami konsekrowanymi i członkami rad duszpasterskich diecezji.

Franciszek pomodli się także w Bazylice św. Klary przy grobie świętej oraz przed Krucyfiksem w San Damiano, skieruje także słowa do zakonnic klauzurowych. Po modlitwie w bazylice Matki Bożej Anielskiej Ojciec św. spotka się z młodzieżą Umbrii, na placu przed Bazyliką.

Ks. prof. Waldemar Chrostowski mówi, że wizyta Ojca Świętego Franciszka wpisuje się w bogatą tradycję pielgrzymek Papieży do tego miejsca.

– Wizyta papieża Franciszka w Asyżu wpisuje się w cały ciąg starań oraz podróży poprzednich papieży do tego miasta, znanego jako miasto św. Franciszka. Wiadomo, że udawali się tam, aby podkreślić swoją wolę budowania pokoju na świecie, swoją wolę uwypuklania potrzeby nieustannej odnowy w Kościele, a także swoją wolę, troski o ubogich, cierpiących, potrzebujących. To wszystko stanowiło przecież główny przedmiot zainteresowania i pracy duszpasterskiej św. Franciszka i franciszkanów, którzy poszli w jego ślady.

Ks. prof. Chrostowski zwraca również uwagę, że papieska wizyta przypada w szczególnym czasie wołania o pokój na świecie.

– Odbywa się ona w pierwszych miesiącach jego pontyfikatu, podkreślając, że ta ustawiczna prosta Kościoła Katolickiego w naszych czasach przybrała jeszcze na sile i jest równie, a może jeszcze bardziej potrzebna niż do tej pory. Na pierwszy plan wysuwa się zwłaszcza wielkie wołanie o pokój, tak bardzo potrzebne w kontekście napięć na Bliskim Wschodzie, w Afryce, a także w innych rejonach świata oraz troska o ubogich. Troska nie ograniczona jednak wyłącznie do ubóstwa materialnego, ale poszerzona o te wszystkie wymiary duchowe, które we współczesnym świecie są równie dotkliwe jak ubóstwo materialne – mówi ks. profesor.

 

Transmisję wizyty papieża Franciszka w Asyżu przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl