fot. twitter.com/Abp_Gadecki

Przewodniczący KEP: Otoczmy Ojca Świętego Franciszka modlitwą

„W tym wyjątkowym dniu otoczmy Ojca Świętego naszą modlitwą i serdeczną pamięcią” – powiedział  ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, z okazji 8. rocznicy wyboru księdza kardynała Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową.

„Jako wspólnota wiernych wypraszajmy dla papieża Franciszka obfitych łask i darów Bożych, Ducha Świętego, tak potrzebnych w prowadzeniu Kościoła, w tym szczególnym czasie, który przeżywamy” – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

76-letni wówczas ks. kard. Jorge Mario Bergoglio z Argentyny, w latach 1998-2013 metropolita Buenos Aires, został wybrany na papieża 13 marca 2013 r. po rezygnacji z urzędu papieża Benedykta XVI.

Jest 266. Biskupem Rzymu, pierwszym papieżem z Ameryki Łacińskiej i pierwszym papieżem jezuitą. Został wybrany w drugim dniu konklawe, w piątym głosowaniu. Jako pierwszy przybrał imię Franciszek. Program swego pontyfikatu zawarł w adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium” (Radość Ewangelii) z 2013 roku.

PAP

drukuj