Słowo ks. kard. Angelo Sodano do Ojca św.

Słowo pozdrowienia Dziekana Kolegium Kardynalskiego,

Ks. kard. Angelo Sodano:

Ojcze Święty, gratias agamus Domino Deo nostro, „dzięki składajmy Panu Bogu naszemu”! Jest to wezwanie liturgiczne, który my, ojcowie kardynałowie  – kierujemy do siebie nawzajem, między młodszymi i starszymi, aby podziękować Bogu za dar, jaki uczynił swojemu Kościołowi przez danie Mu nowego pasterza. Pragniemy dzisiaj skierować również te słowa do Ciebie Ojcze Święty za to, że przyjąłeś sercem wielkim i wielkodusznym zaproszenie Pana, który powiedział do Ciebie: Jeśli miłujesz Mnie więcej aniżeli ci, paś baranki moje, pas owce moje” (por. J 21,15)

Oczywiście to trudna praca, ale z pewnością Dobry Pasterz zawsze będzie przy Tobie a z góry oświeci Cię Jego Duch Święty, ten Duch Święty, który zawsze czyni młodym Kościół i nieustannie go odnawia. Wiedz Ojcze Święty, że my wszyscy, Twoi kardynałowie, jesteśmy całkowicie do Twojej dyspozycji i będziemy się starać tworzyć z Tobą apostolski wieczernik powstającego Kościoła, wieczernik Pięćdziesiątnicy. Starać się będziemy zachować myśl otwartą i serce pełne wiary, jak napisałeś w jednej ze swych medytacji.

Z naszej strony postaramy się o danie naszego skromnego wkładu w Twoją Piotrową posługę przez trud wcielania w życie wezwania, jakie apostoł Piotr skierował do wspólnoty w Rzymie w swoim pierwszym Liście do Rzymian: „Jako dobrzy szafarze różnorakiej łaski Bożej służcie sobie nawzajem tym darem, jaki każdy otrzymał… Jeżeli kto pełni posługę, niech to czyni mocą, której Bóg udziela, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa”. (1 P. 4,10-11).

Na te nasze postanowienia prosimy  o Twoje umacniające nas błogosławieństwo.  Ad multos annos!

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl