Prezydent Korei Płd przekazał Papieżowi zaproszenie do Korei Północnej

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In przekazał papieżowi Franciszkowi w czwartek podczas audiencji w Watykanie zaproszenie od przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una do Pjongjangu – podały władze w Seulu. Watykan nie potwierdził jeszcze tej informacji.

Audiencja prezydenta Korei Południowej u Papieża trwała ponad pół godziny. Dziennikarze, którzy ją obserwowali, poinformowali, że Mun Dze In w chwili powitania powiedział Papieżowi, że jest katolikiem i podziękował za Mszę św., którą w intencji pokoju na Półwyspie Koreańskim odprawił w środę w bazylice świętego Piotra watykański sekretarz stanu ksiądz kardynał Pietro Parolin.

Mun podarował Papieżowi płaskorzeźbę przedstawiającą wizerunek Chrystusa w koronie cierniowej i dodał: „To są cierpienia narodu koreańskiego”.

Papież Franciszek wręczył mu zaś medalion z gałązką oliwną, wyjaśniając, że symbolizuje ona „pragnienie pokoju w Korei”.

Koreański przywódca powiedział też do Papieża: „Wasza Świątobliwość jest nie tylko głową Kościoła katolickiego, ale także nauczycielem ludzkości”.

„Niech pan pracuje dla pokoju” – odparł papież Franciszek.

Oczekiwany jest komunikat Watykanu na temat audiencji i przeprowadzonych rozmów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl