Watykan: Papież przestrzega wiernych przed przebiegłością i udawaniem

W przypadającą w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek przestrzegał wiernych przed „przebiegłością” i „udawaniem”, że nie rozumieją, jak powinni postępować. To zamykanie drzwi przed dobrem – powiedział.

Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański w tym świątecznym dniu w Watykanie i we Włoszech papież mówił, że w życiu każdego na historię zbawienia składają się deklaracje „tak” i „nie” wobec Boga.

Czasami jesteśmy ekspertami w połowicznym +tak+; jesteśmy dobrzy w udawaniu, że nie rozumiemy, czego chciałby Bóg i co sugeruje nam sumienie. Jesteśmy także przebiegli i by nie powiedzieć Bogu wprost i wyraźnie +nie+, mówimy: +nie mogę+, +nie dzisiaj, ale jutro”, +jutro będę lepszy, jutro będę się modlił, uczynię dobro+” – zauważył Franciszek.

W ten sposób „zamykamy bramy dla dobra, a zło wykorzystuje te brakujące +tak+” – przestrzegł.

Papież przypomniał, że po południu uda się tradycyjnie na Plac Hiszpański, by w święto Niepokalanego Poczęcia NMP modlić się przed figurą Matki Bożej. Następnie, jak dodał, pojedzie do bazyliki Matki Bożej Większej, by modlić się przed obrazem „Salus Populi Romani”. Tę bazylikę Franciszek odwiedził już ponad 30 razy od początku swego pontyfikatu. Zawsze udaje się tam także w jego ważnych momentach, zwłaszcza przed podróżami i po ich zakończeniu.

Podczas spotkania z wiernymi papież modlił się również w czwartek za ofiary trzęsienia ziemi w Indonezji, gdzie zginęło ponad 100 osób, a około 700 zostało rannych.

***

Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem [zobacz]

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl