fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Ważne jest, aby zapoznać się z Ewangelią, czytać i czytać na nowo, pasjonować się nią

Ojciec Święty Franciszek zachęca, aby czytanie Ewangelii stało się naszą pasją. Słowo Boże powinno ogarniać całe nasze życie – podkreślał Papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

W czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek podkreślał, że nie można przyjmować Słowa Bożego jak jakiejkolwiek wiadomości z kroniki informacyjnej. Należy je powtarzać, uczynić je swoim, strzec i przemyśleć.

– Ważne jest, aby zapoznać się z Ewangelią, mieć ją zawsze pod ręką, czytać i czytać na nowo, pasjonować się nią – akcentował.

Słowo Boże musi ogarnąć serce, całą duszę, cały umysł, wszystkie siły, rozbrzmiewać, odbijać się w nas echem – zwracał uwagę Papież. Zachęcał także, aby przykazanie miłości Boga i bliźniego ukierunkowało nasze życie.

Warto, abyśmy dziś wieczorem, zanim położymy się spać, zrobili rachunek sumienia w oparciu o to Słowo, aby zobaczyć, czy miłowaliśmy dziś Pana i czy ofiarowaliśmy odrobinę dobra tym, których spotkaliśmy. Niech każde spotkanie stanie się okazją do dania odrobiny dobra, miłości, która pochodzi z tego Słowa – wskazał Ojciec Święty. 

Po modlitwie Anioł Pański Papież zaapelował, aby na rozpoczętej dziś w Glasgow konferencji klimatycznej COP26 wypracowano skuteczne odpowiedzi na kryzys i dano nadzieję przyszłym pokoleniom.

– Módlmy się o to, aby wołanie Ziemi i krzyk ubogich zostały wysłuchane – mówił Ojciec Święty.

Najważniejszymi dniami szczytu COP26 będą poniedziałek i wtorek. Do Glasgow przyjedzie ok. 120 przywódców państw i rządów. Polskę reprezentował będzie premier Mateusz Morawiecki.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl