Papież Franciszek: Bez Jezusa nie ma Bożego Narodzenia

Przeciwko eliminowaniu odniesień do Jezusa Chrystusa w obchodach bożonarodzeniowych zaprotestował Ojciec Święty Franciszek. Cotygodniowe rozważanie podczas audiencji generalnej poświęcił on znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia.

Papież zwrócił uwagę, że w imię fałszywego szacunku dla osób niebędących chrześcijanami próbuje się usunąć postać Jezusa Chrystusa z centrum celebracji świątecznej. Dodał jednak, że w ten sposób święta i cała otoczka im towarzysząca staje się pusta.

„Bez Jezusa nie ma świąt Bożego Narodzenia” – wskazał Ojciec Święty i podkreślił, że ich istotą jest dar Syna Bożego dla ludzkości pogrążonej w nocy i odrętwieniu snu.

Papież Franciszek zaapelował także o otwarcie umysłów i serc na przyjęcie tej łaski.

Jezus jest darem Boga dla nas, a jeśli go przyjmiemy, to my również możemy stać się nim dla innych, przede wszystkim dla tych, którzy nigdy nie doświadczyli zainteresowania i czułości. W ten sposób Jezus rodzi się ponownie w życiu każdego z nas i przez nas stale jest darem zbawienia dla maluczkich i wykluczonych – akcentował Ojciec Święty.

Na zakończenie audiencji papież pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków

Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, w tych dniach otwórzmy nasze umysły i serca, aby przyjąć dar miłości Boga, którym jest Jezus Jego Syn zrodzony z Maryi Dziewicy. Jeśli Go przyjmiemy w naszej codzienności, to my również możemy stać się darem dla innych. Bardzo dziękuję za życzenia bożonarodzeniowe, jakie docierają z Polski i z całego świata, a szczególnie za modlitwy w mojej intencji. Proszę was, abyście stale pamiętali o mnie przed Panem. Z serca wam błogosławię – mówił Franciszek.

Transmisję audiencji przeprowadziła TV Trwam.

RIRM/TV Trwam

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl