fot. flickr.com

Papież złoży wizytę w Rumunii

Papież Franciszek w dniach 31 maja – 2 czerwca złoży wizytę w Rumunii – ogłosił w piątek pełniący obowiązki dyrektora biura prasowego Watykanu Alessandro Gisotti. Podróż odbędzie się w 20. rocznicę historycznej wizyty św. Jana Pawła II w tym kraju.

„Przyjmując zaproszenie prezydenta, władz państwa i Kościoła katolickiego w Rumunii, Jego Świątobliwość papież Franciszek uda się w podróż apostolską do tego kraju w dniach 31 maja – 2 czerwca” – napisał w oświadczeniu p.o. rzecznika Watykanu.

Alessandro Gisotti dodał, że papież odwiedzi Bukareszt, Jassy, Blaj i sanktuarium maryjne w Sumuleu Ciuc w Siedmiogrodzie.

Program papieskiej podróży zostanie ogłoszony później.

Watykan zaprezentował logo i hasło wizyty, które brzmi: „Idziemy razem”. Logo to wizerunek Matki Bożej w kolorach rumuńskiej flagi: niebieskim, żółtym i czerwonym.

Franciszek odwiedzi Rumunię w 20. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II, który był tam w dniach 7-9 maja 1999 roku. Była to pierwsza wizyta papieża w kraju zamieszkanym w większości przez prawosławnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl