PAP/EPA

Papież Franciszek uda się do Sudanu Południowego

Sudan Południowy przygotowuje się na przybycie Ojca Świętego Franciszka. Papież ma przybyć do tego państwa w piątek w ramach pielgrzymki pod hasłem „Wszyscy pojednani w Jezusie Chrystusie”.

Papieska Podróż Apostolska pod hasłem „Wszyscy pojednani w Jezusie Chrystusie” ma na celu zwrócić uwagę świata na problemy wyzyskiwanej Afryki. Afrykańczycy bronią swojej tożsamości. Ciągłe rywalizowanie ze sobą różnych grup etnicznych w Sudanie niesie za sobą ogromne żniwo.

– Chrześcijanie, katolicy są w mniejszości. Bardzo często są poddawani próbom ze strony wyznawców islamu. Ojciec Święty jedzie po to, aby umocnić tych, którzy cierpią na różny sposób. Chodzi o to, aby dodać odwagi, otuchy tym, którzy mieszkają w Kongu czy Sudanie Południowym, szczególnie w Sudanie Południowym po tym podziale, jaki dokonał się w latach dziewięćdziesiątych. Sudan Południowy jest chrześcijański i jest tam bardzo wielu katolików – wyjaśnił ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie.

Duchowny zaznaczył, że „Ojciec Święty jest wielkim pielgrzymem pokoju”.

– Przede wszystkim będzie głosił Ewangelię o sprawiedliwości społecznej, o tym, że człowiek nie może wykorzystywać drugiego człowieka, iż trzeba pomagać ludziom biednym, którzy znajdują się w potrzebie. Dla Afryki ta pielgrzymka Ojca Świętego, już dzisiaj – widzimy – słabego, jest wielkim znakiem nadziei, że świat nie zapomniał o Afryce, iż nie zajął się innymi sprawami, ale myśli o naszych braciach, którzy są wyznawcami Jezusa Chrystusa – wskazał ks. prof. Jan Machniak.

Obecnie papież Franciszek przebywa w Demokratycznej Republice Konga. Do Sudanu uda się w piątek. Podróż Apostolską Ojca Świętego transmituje Radio Maryja oraz TV Trwam.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl