Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka w Watykanie

Chrystus jest konkretnym narzędziem miłosierdzia Ojca, który wszystkim wychodzi na spotkanie – wskazał w dzisiejszej katechezie Ojciec Święty Franciszek.

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii, w którym Jan Chrzciciel wysyła swoich uczniów do Jezusa z pytaniem, czy On jest mesjaszem.

Papież zaznaczył, że Jan w swoim przepowiadaniu opisał Chrystusa jako sędziego, który w końcu zainauguruje Królestwo Boże, nagradzając dobrych, a karząc złych.

Ojciec Święty wskazał, że sprawiedliwość, którą Jan Chrzciciel umieszczał centrum swojego przepowiadania, u Jezusa ukazuje się przede wszystkim jako miłosierdzie.

– Bóg nie posłał swego Syna, aby ukarać grzeszników ani unicestwić złych. Jest do nich natomiast skierowane zaproszenie do nawrócenia, aby widząc znaki Bożej dobroci, mogli znaleźć drogę powrotu. I jak mówi psalm: „Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie, Panie, któż się ostoi? Ale Ty udzielasz przebaczenia, aby Cię otaczano bojaźnią.” [Ps 130, 3-4] – powiedział papież Franciszek.

Biskup Kościoła Rzymskiego pozdrowił pielgrzymów zgromadzonych na placu św. Piotra. Także Polacy usłyszeli słowo skierowane do nich.

– Bracia i siostry, szczególnie teraz podczas roku nadzwyczajnego jubileuszu miłosierdzia otwierajmy serca na dary Bożej dobroci, miłości i przebaczenia. Prośmy o umocnienie w wierze, by stawać się dla innych znakiem i narzędziem miłosierdzia. Z serca wam błogosławię – zwrócił się Papież do Polaków.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły: Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl