Dr L. Pietrzak: Trzeba zmusić Brytyjczyków do większej ochrony Polaków

Musimy zmusić brytyjskie władze do większej ochrony Polaków na Wyspach – ocenia ekspert ds. bezpieczeństwa dr Leszek Pietrzak.

W ostatnim czasie w miejscowości Harlow doszło do dwóch ataków na Polaków. W wyniku pobicia jeden z naszych rodaków zmarł. Policja sprawdza, czy ataki były motywowane nienawiścią na tle narodowościowym.

Zdaniem dr. Leszka Pietrzaka podobne incydenty mogą się powtórzyć i należy się na to przygotować.

– Musimy dołożyć wszelkich starań, aby zmusić brytyjskie władze, żeby akurat polska mniejszość została po tych wydarzeniach objęta bardziej skrupulatną ochroną, żeby w tych miastach, gdzie są większe, zwarte skupiska Polaków, było więcej policjantów, patrole były częstsze oraz żeby ci Polacy, którzy tam mieszkają, mieli większe poczucie bezpieczeństwa – podkreśla dr Leszek Pietrzak.

Wczoraj doszło do spotkania władz policji hrabstwa Essex i przedstawicieli polskiej Komendy Głównej Policji.

W efekcie rozmów polska policja wyśle do Harlow funkcjonariusza, który będzie wspierał Brytyjczyków w patrolowaniu miasta. Policjant będzie przebywał w Wielkiej Brytanii przez tydzień.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl