fot. flickr.com

W. Brytania: dwóch Holendrów oskarżono o przemyt kokainy

Dwóch obywateli Holandii zostało w sobotę oskarżonych przez sąd w Bristolu, na południowym zachodzie Anglii, o przemyt narkotyków. Wcześniej przejęto 2 tony kokainy na jachcie na kanale La Manche.

„To ogromna ilość narkotyku klasy A, jedna z największych konfiskat w historii Wielkiej Brytanii, warta kilkaset milionów funtów szterlingów” – podał w oświadczeniu Andy Quinn, kierownik dochodzenia regionalnego w National Crime Agency (NCA), brytyjskiej agencji zajmującej się zwalczaniem przestępczości.

Jacht „Marcia” pod banderą holenderską przejęto w środę u wybrzeży Kornwalii w operacji NCA, przeprowadzonej we współpracy z krajowym ośrodkiem wywiadu morskiego Zjednoczonego Królestwa (NMIC) oraz Morskim Centrum Analityczno-Operacyjnym Walki z Handlem Narkotykowym z siedzibą w Lizbonie oraz policją portugalską, francuską i holenderską.

„Znaleziono około 2 ton (narkotyku); poszukiwania nadal trwają” – podało NCA.

Aresztowano dwóch członków załogi „Marcii”. Obaj w sobotę zostali oskarżeni przez bristolski sąd o import narkotyków. Jeden z aresztowanych twierdzi, że jest niewinny. Obu zatrzymano do następnego przesłuchania wyznaczonego na 20 sierpnia.

Poprzednia poważna konfiskata narkotyków miała miejsce w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2015 roku, kiedy przejęto trzy tony kokainy znalezione na pokładzie holownika na wodach Szkocji.

PAP/RIRM

drukuj