fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek podczas spotkania z duchowieństwem w Sudanie Południowym: Nigdy nie możemy wypełniać naszej posługi, goniąc za prestiżem religijnym i społecznym

Trwa Podróż Apostolska Ojca Świętego do Afryki. Papież Franciszek spotkał się dzisiaj z duchowieństwem w Sudanie Południowym. „Nigdy nie możemy wypełniać naszej posługi, goniąc za prestiżem religijnym i społecznym, ale idąc pośród i razem, ucząc się słuchać i prowadzić dialog, współpracując między sobą jako szafarze i współpracując ze świeckimi” – wskazywał Papież.

Ojciec Święty Franciszek rozpoczął kolejny dzień swojej Wizyty Apostolskiej w Sudanie Południowym od spotkania z duchowieństwem w katedrze św. Teresy. Zwracając się do księży biskupów, kapłanów, diakonów, osób konsekrowanych i seminarzystów podkreślił potrzebę wspólnoty i współpracy w ich posłudze na afrykańskiej ziemi.

– Nigdy nie możemy wypełniać naszej posługi, goniąc za prestiżem religijnym i społecznym, ale idąc pośród i razem, ucząc się słuchać i prowadzić dialog, współpracując między sobą jako szafarze i współpracując ze świeckimi – mówił papież Franciszek.

Papież przestrzegał przed pokusą indywidualizmu i osobistych interesów.

– To bardzo smutne, gdy pasterze nie potrafią się porozumieć, nie potrafią współpracować, wręcz ignorują się nawzajem! Pielęgnujmy wzajemny szacunek, bliskość, konkretną współpracę. Jeśli nie dzieje się to pośród nas samych, jak możemy to głosić innym? – pytał Ojciec Święty.

Kolejnym punktem papieskiej pielgrzymki było prywatne spotkanie z członkami Towarzystwa Jezusowego w Nuncjaturze Apostolskiej. Z kolei po południu Ojciec Święty spotka się z osobami przesiedlonymi wewnętrznie w Hali Wolności. Następnie zaplanowano modlitwę ekumeniczną. Poszczególne punkty pielgrzymki są transmitowane przez Radio Maryja i TV Trwam.

TV Trwam News

drukuj