fot. PAP/EPA

Ojciec św. Franciszek powiedział, że starość może stać się „apologią” wiary, ukazując powody naszej nadziei

Podczas cotygodniowej audiencji Papież kontynuował dziś serię katechez poświęconych starości. Biskup Rzymu  wskazał, że w tym okresie życia bardziej zrozumiałe staje się prawdziwe przeznaczenie życia, którym jest przebywanie w świecie Boga.

Ojciec św. Franciszek powiedział, że starość jest etapem najbardziej odpowiednim do tego, by szerzyć nowinę o życiu, które jest przygotowaniem do ostatecznego spełnienia.

– Nasze istnienie na ziemi to okres wprowadzenia w życie, które znajduje spełnienie jedynie w Bogu. Jedynie w Bogu życie odnajduje swoje doskonalenie. Jesteśmy niedoskonali od początku i pozostajemy niedoskonali do końca. W spełnieniu Bożej obietnicy relacja ta ulega odwróceniu. Boża przestrzeń, którą Jezus przygotowuje dla nas z wielką troską, przewyższa okres naszego doczesnego życia. Starość przybliża nadzieję na to spełnienie. Starość zna definitywnie znaczenie czasu i ograniczenie miejsca, w którym przeżywamy naszą inicjację – zaznaczył papież Franciszek.

Tradycyjnie Ojciec Święty Franciszek pozdrawiał też pielgrzymów. Polakom życzył, „aby okres wakacji był czasem odpoczynku, ale również okazją do ożywienia więzi z Bogiem i z ludźmi”. Nie zaniedbujcie codziennej modlitwy, niedzielnej Eucharystii i dzielenia czasu z innymi – apelował Papież.

Na zakończenie audiencji Ojciec Święty po raz kolejny poprosił o modlitwę za cierpiący naród ukraiński.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl