fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zachęca do kontynuowania duchowej pracy i walczenia z tym, co oddala od Boga

Ojciec Święty Franciszek zachęcił dziś Polaków w Watykanie, aby kontynuowali duchową pracę i walczyli z tym, co oddala ich od Boga. Słowa te Papież skierował do polskich pielgrzymów podczas audiencji generalnej w auli Pawła VI. Z powodu przeziębienia Biskupa Rzymu, teksty papieskich pozdrowień i katechezy odczytał kapłan z Watykanu.

Ojciec Święty w słowach pozdrowień zachęcał Polaków, by nie ustawali w pracy duchowej i podejmowali walkę z tym, co sprawia, że oddalają się od Boga.

Zachęcam Was do cierpliwego kontynuowania duchowej pracy i zmagania się z tym, co oddala Was od Boga i od siebie nawzajem; w życiu rodzinnym, w życiu społecznym, we wspólnotach, w miejscach pracy i spotkań z bliźnimi. Zawierzam Was wstawiennictwu Dziewicy Maryi, Pokornej Służebnicy Pańskiej, dla której miłość Boga była naczelną regułą życia – powiedział Papież.

Podczas audiencji Ojciec Święty Franciszek kontynuował cykl katechez o wadach i cnotach. Skupił się na dwóch wadach: zazdrości i próżnej chwale.  Wskazał, że z zazdrości może uleczyć prawdziwa miłość. Przestrzegł również, że pycha prowadzi człowieka do upadku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl