fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek podsumował Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

Papież powiedział, że Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie były darem Boga, który zawsze otwiera nowe horyzonty. Ojciec Święty podczas audiencji generalnej w Watykanie podsumował spotkanie z młodymi oraz krótką pielgrzymkę do Fatimy.

Papież relacjonował, że do Portugalii przybyli młodzi ludzie z całego świata, pełni entuzjazmu i radości, a Światowe Dni Młodzieży były spotkaniem z żywym Chrystusem i Jego Kościołem. Stały się też dla wielu „impulsem do wyjścia” i dawania świadectwa.

Ojciec Święty Franciszek nawiązał też do wizyty w Fatimie.

Podczas Światowych Dni Młodzieży powróciłem do Fatimy, do miejsca objawienia i wraz z młodymi chorymi modliłem się, aby Bóg uzdrowił świat z chorób duszy: pychy, kłamstwa, wrogości, przemocy. Świat jest chory na te choroby. Ponowiliśmy też poświęcenie nas samych, Europy i świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Modliłem się o pokój, jest bowiem bardzo wiele wojen we wszystkich częściach świata. Młodzi z całego świata przybyli do Lizbony bardzo licznie i z wielkim entuzjazmem – mówił Ojciec Święty.

Papież podziękował też Polakom za modlitewne wsparcie podczas swojej podróży do Portugalii. Nawiązał też do trwających pielgrzymek na Jasną Górę i do innych sanktuariów maryjnych.

„Powierzam Wam pragnienie, które noszę w sercu: pragnienie pokoju dla świata. Przedstawcie je Tej, która jest Królową Pokoju” – powiedział Ojciec Święty.

Papież Franciszek zachęcał, by prosić o ten bezcenny dar zwłaszcza dla umęczonej Ukrainy.

RIRM

drukuj