fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: W Maryi widzimy cel naszej ziemskiej wędrówki – Niebo

Ojciec Święty Franciszek powiedział, że w Maryi widzimy cel naszej ziemskiej wędrówki, którym jest Niebo. W ten sposób nawiązał do obchodzonej w poniedziałek uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w Watykanie, Papież przywołał słowa Maryi, że Pan „strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych, głodnych nasyca dobrami, a bogatych z niczym odprawia”.

Papież wskazał, że Bóg poprzez Maryję ustanowił nowy porządek rzeczy. To nie władza, sukces i pieniądze mają pierwszeństwo, lecz służba, pokora i miłość – wyjaśnił Franciszek.

– Patrząc na Nią w chwale rozumiemy, że prawdziwa władza to służba i że  królować znaczy kochać. Czy ten proroczy przewrót zapowiedziany przez Maryję dotyka mojego życia? Czy wierzę, że kochać to królować, a służyć to władza? Że celem mojego życia jest Niebo, raj? Czy może chodzi mi tylko o rzeczy ziemskie, materialne? – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że Matka Boża pokazuje nam, iż niebo jest w zasięgu ręki, jeśli i my nie ulegniemy grzechowi, będziemy chwalić Boga w pokorze i wielkodusznie służyć innym.

Zachęcił też wiernych, by dalej wzywali wstawiennictwa Maryi, aby Bóg dał światu pokój.

– Módlmy się szczególnie za naród ukraiński – dodał Ojciec Święty Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl