fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek ponownie wyraził zaniepokojenie reformatorskimi planami Kościoła katolickiego w Niemczech

Papież Franciszek po raz kolejny wyraził zaniepokojenie reformatorskimi planami Kościoła katolickiego w Niemczech określanymi jako Droga Synodalna. Portal Vatican News poinformował we wtorek, że w liście do czterech niemieckich kobiet, które zrezygnowały z udziału w tej inicjatywie, Papież zaznaczył, że stanowisko niemieckiego Kościoła oddala się od drogi Kościoła powszechnego.

W ramach inicjatywy Drogi Synodalnej postanowiono w Niemczech powołać Radę Synodalną jako instytucję zarządzającą tamtejszym Kościołem.

Wśród podjętych uchwał jest akceptacja zachowań i związków homoseksualnych, a także nowe prawo pracy dla osób ze społeczności LGBT w instytucjach kościelnych.

W związku z zaniepokojeniem wyrażonym przez czterech teologów i filozofów dotyczącym niemieckiej drogi Franciszek podkreślił w odpowiedzi na ich list, że  również podziela zaniepokojenie licznymi konkretnymi krokami, które grożą tym, iż duża część tego lokalnego Kościoła będzie coraz bardziej oddalać się od wspólnej drogi Kościoła powszechnego.

Papież zaznaczył, że zapowiedziane utworzenie Rady Synodalnej przez Komisję Synodalną nie da się pogodzić z sakramentalną strukturą Kościoła katolickiego. Przypomniał, że Stolica Apostolska wyraźnie zabroniła utworzenia takiej struktury w piśmie ze stycznia, które on zatwierdził.

W liście do czterech kobiet Franciszek poprosił: „Módlcie się dalej za mnie i w intencji naszej wspólnej troski o jedność”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl