Akcja modlitewna „Różaniec na wodzie”

W Studzienicznej, w ramach nabożeństwa „Różaniec na wodzie”, wierni modlili się o pokój na Ukrainie. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

W Studzienicznej, w ramach obchodów Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, sprawowana  była Msza św., której przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur, biskup ełcki. Tradycją już jest, że 15 sierpnia w tym miejscu odbywa się „Różaniec na wodzie”.

– Jest to nasza pozytywna odpowiedź na prośbę Maryi, Matki Kościoła, odmawiajcie różaniec – wyjaśnił ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej.

W tym roku wierni modlili się o pokój, zakończenie wojny na Ukrainie i nawrócenie tych, którzy wywołali tę wojnę. Różaniec na wodzie to nie tylko hasło. Od 23 lat na takiej modlitwie gromadzą się tysiące pielgrzymów.

– Z zapalonymi lampionami, świecami, latarkami, na statkach, łodziach, kajakach, katamaranach i rowerach wodnych wypływamy na to Jezioro Studzieniczańskie z różańcem w ręku – powiedział ksiądz Biskup.

W modlitwę włączają się także ci, którzy zostają na lądzie. Nabożeństwo zakończył Apel Jasnogórski i świętowanie przy najdłuższym stole z jednej deski na Podlasiu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl