fot. PAP/EPA

Pierwsze Światowe Dni Dzieci

W Rzymie rozpoczyna się pierwsza edycja Światowych Dni Dzieci zainicjowanych przez Ojca Świętego Franciszka. Równolegle odbywać się one będą w diecezjach na całym świecie.

W Rzymie rozpoczyna się pierwsza edycja zainicjowanych przez papieża Franciszka Światowych Dni Dzieci. Najmłodsi z całego świata zgromadzą się w miasteczku na Stadionie Olimpijskim w Wiecznym Mieście. Przewidziano wydarzenia sportowe, artystyczne i muzyczne oraz spotkanie z Głową Kościoła.

Równolegle z centralnymi uroczystościami w Rzymie Światowe Dni Dzieci odbywają się w diecezjach całego świata. W organizację wydarzeń włączają się Caritas diecezjalne w Polsce.

Najmłodszych zaprasza m.in. Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, w woj. małopolskim – oznajmił kustosz Sanktuarium, ks. Zbigniew Szostak.

– Zapraszamy dzieci, aby pojechały do domu Karoliny, tam się spotkały. Tam jest świetna wystawa multimedialna (specjalnie dla dzieci) w formie lalek ukazująca klimat wsi, w której żyła błogosławiona Karolina. Potem zapraszamy do Sanktuarium, gdzie najpierw będzie spotkanie integracyjne. Będziemy chcieli przez radość przeżywaną z dziećmi inicjowaną przez Promyczki Dobra, potańczyć, pobawić się, żeby przygotować radosną duszę na najważniejsze spotkanie, jakim jest Msza św. w intencji dzieci w Sanktuarium. Po tej Eucharystii znowu udamy się na spotkanie z Promyczkami Dobra, które będą miały specjalny koncert dla dzieci – mówił ks. Zbigniew Szostak.

W niedzielę uczestnicy Światowych Dni Dzieci wezmą udział we Mszy św. sprawowanej przez papieża Franciszka na Placu św. Piotra w Watykanie.

Łącznie do udziału w światowych obchodach zgłosiło się 64 tys. dzieci wraz z opiekunami z 85 krajów świata. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl