fot. PAP/EPA

Przewodniczący KEP prosi wiernych w Polsce o modlitwę o zdrowie dla Ojca Świętego Franciszka

W związku z hospitalizacją papieża Franciszka, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, zaapelował do Polaków o modlitwę w intencji zdrowia następcy świętego Piotra.

Watykan poinformował, że Papież ma infekcję dróg oddechowych, która wymaga kilku dni leczenia w szpitalu. W środę po południu został on przewieziony karetką do rzymskiej kliniki Gemelli.

O modlitwę w intencji zdrowia Franciszka zaapelował przewodniczący KEP, ks. abp Stanisław Gądecki.

„W związku z hospitalizacją papieża Franciszka zwracam się z prośbą do wszystkich Polaków o modlitwę o zdrowie dla Ojca Świętego” – napisał ks. abp Stanisław Gądecki na Twitterze.

W takim samym duchu zareagował rzecznik KEP, ks. Leszek Gęsiak SJ.

„Obejmijmy modlitwą papieża Franciszka, który przebywa w szpitalu. Prośmy Pana, by obdarzył go łaską zdrowia” – napisał na Twitterze.

Papież ma 86 lat.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl