fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Niech Słowo Boże obudzi w Waszych sercach skruchę i otwartość na miłość Chrystusa, który do końca nas umiłował

Ojciec Święty Franciszek powiedział, że źródłem entuzjazmu ewangelicznego jest miłość Boga. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież kontynuował cykl katechez na temat gorliwości apostolskiej. Za przykład żarliwego umiłowania Ewangelii wskazał świadectwo świętego Pawła, który nawrócił się po spotkaniu z Chrystusem. „Niech Słowo Boże obudzi w Waszych sercach skruchę i otwartość na miłość Chrystusa, który do końca nas umiłował. Porzucając starego człowieka, możecie z odnowioną gorliwością nieść Pana tym, którzy żyją wśród Was” – wskazał Papież w słowach skierowanych do Polaków.

Papież zauważył, że umiłowanie Ewangelii nie jest kwestią zrozumienia czy studiów. Gorliwość dla Ewangelii Chrystusa rodzi się z uznania siebie grzesznikiem, któremu okazano miłosierdzie i przebaczono grzech – podkreślił Franciszek. To dopiero – jak dodał – wyzwala w nas moc Ewangelii.

Na zakończenie audiencji Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

– Serdecznie pozdrawiam Polaków. Już za kilka dni będziemy wsłuchiwać się w przejmujący opis Męki Pańskiej. Niech Słowo Boże obudzi w Waszych sercach skruchę i otwartość na miłość Chrystusa, który do końca nas umiłował. Porzucając starego człowieka, możecie z odnowioną gorliwością nieść Pana tym, którzy żyją wśród Was. Szczególnie wspierajcie nadal waszych cierpiących braci i siostry z umęczonej Ukrainy. Z serca Wam błogosławię – mówił Ojciec Święty Franciszek.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl