fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zaapelował o troszczenie się o więź między młodymi a dziadkami

Ojciec Święty Franciszek podkreślał, że mocna więź młodych z dziadkami jest źródłem szczęścia. Podczas cotygodniowej Audiencji Generalnej Papież kontynuował refleksję na temat osób w podeszłym wieku. Do dzisiejszych rozważań Franciszek zaczerpnął inspirację z Księgi Rut, która rzuca światło na piękno więzi rodzinnych powstających m.in. w związku małżeńskim. Są to więzy miłości – zaznaczył Ojciec Święty.

Wezwał też do pozbywania się stereotypów na temat teściowych i budowania z nimi dobrych relacji, angażowania ich w wychowanie wnuków. Papież Franciszek w tym kontekście podkreślił też bezcenne znaczenie więzi pokoleniowych w rodzinach.

– Zalecam i zachęcam Was młodzi, żebyście rozmawiali z dziadkami. Niech młodzi rozmawiają ze starszymi, a starsi z młodymi. Niechaj ta więź będzie mocna. To jest źródłem szczęścia. Niech Pan pomoże nam, abyśmy wzrastali w harmonii, rodzinach w konstruktywnej i budującej harmonii, żeby zawsze był most między starszymi a młodymi. Trzeba ten most chronić i pielęgnować – mówił papież Franciszek.

Pozdrawiając Polaków, Ojciec Święty nawiązał do przypadającej dziś 8. rocznicy kanonizacji papieża Jana Pawła II. Zachęcił nas „byśmy prosili przez jego wstawiennictwo, abyśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa, Jego miłosiernej miłości – w świecie, w rodzinie i w miejscach pracy”.

Papież Franciszek poświęcił też korony, którymi zostanie ozdobiony obraz Matki Bożej z bazyliki NMP Królowej Polski w Gdyni.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl