fot. PAP/EPA

10. edycja wielkopostnej inicjatywy „24 godziny dla Pana”

W diecezjach na całym świecie startuje dziś 10. edycja wielkopostnej inicjatywy „24 godziny dla Pana”. „To także 24 godziny dla nas samych, wykorzystajmy je jak najlepiej poprzez modlitwę i pojednanie” – zachęcają kapłani, z inicjatorem Ojcem Świętym Franciszkiem na czele.

„24 godziny dla Pana” to jedna z głównych inicjatyw duszpasterskich Ojca Świętego Franciszka przygotowująca nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Papież, kiedy wpisywał tę inicjatywę w Wielki Post, przed IV niedzielą Wielkiego Postu – czyli przed niedzielą radości – mówił o tym, by umieć wewnętrznie się przełamać, umieć znaleźć czas na modlitwę i na milczenie. Umieć znaleźć czas, by potem odczytać bardziej drugiego człowieka – mówił ks. inf. dr Edmund Skalski, proboszcz Bazyliki Morskiej w Gdyni.

Przez całą dobę wierni będą mogli adorować Najświętszy Sakrament, a także pojednać się z Bogiem poprzez sakrament spowiedzi. W Bazylice Morskiej w Gdyni początek inicjatywy zaplanowano na godz. 16.00.

Od tej godziny aż do godz. 16.00 następnego dnia trwamy na kolanach przed Panem. Zapraszamy siostry i bracia, gdziekolwiek jesteście, Bazylika Morska czeka, czeka Chrystus. Cała doba dla Pana, ale te 24 godziny to również dla nas, abyśmy głębiej spojrzeli na odpowiedzialne nasze życie, by Ewangelia jeszcze bardziej zapisywała się w nasze codzienne drogi – podkreślił ks. inf. dr Edmund Skalski.

Inicjatywa obejmie diecezje na całym świecie.

To jest solidarność duchowa z inicjatywy Papieża wszystkich wierzących ofiarować 24 godziny Chrystusowi, o ile to tylko możliwe, także będąc osobiście w Kościele. Wymiary tej inicjatywy są ogromne, ale najważniejsze, że to obejmuje cały Kościół – zwrócił uwagę ks. dr Jerzy Żytowiecki, proboszcz parafii pw. św. Bonifacego we Wrocławiu.

Papież Franciszek będzie przewodniczył inicjatywie „24 godziny dla Pana” w rzymskiej parafii Santa Maria delle Grazie al Trionfale. Początek transmisji nabożeństwa pokutnego na antenie TV Trwam o godz. 18.00.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl