fot. https://caritas.pl/

22. edycja akcji „Tak. Pomagam”

Caritas Polska wraz z oddziałami diecezjalnymi rozpoczyna dwudniową akcję charytatywną „Tak. Pomagam!”. To już 22. edycja inicjatywy. W ramach wydarzenia kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy będzie zbierało artykuły o długim terminie przydatności do spożycia. Chodzi między innymi o makaron, kaszę, kawę oraz konserwy.

Zbiórka w ramach akcji „Tak. Pomagam” zostanie przeprowadzona w supermarketach, galeriach handlowych oraz sklepach osiedlowych w całym kraju.

Tomasz Kopytowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej, mówił, że zebrane artykuły trafią m.in. do osób potrzebujących, aby mogły cieszyć się wielkanocnym posiłkiem.

– Z zebranej żywności wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas będą przygotowywać świąteczne paczki, które najubożsi dostaną tuż przed Wielkanocą. Część żywności, jak zwykle, trafi do placówek Caritas, aby można było przygotować paczki także dla podopiecznych Caritas lub wykorzystać żywność do przygotowania codziennych ciepłych posiłków – powiedział Tomasz Kopytowski.

Akcja „Tak. Pomagam!” to cykliczna inicjatywa Caritas organizowana dwa razy w roku – przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem. Obecna edycja wydarzenia zakończy się w sobotę.

W dotychczasowych akcjach udało się zebrać ponad 7 tys. ton żywności, która trafiła do ponad 1, 260 mln osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl