fot. pixabay.com

Caritas Polska: 3 tys. dzieci z Ukrainy weźmie udział w Wakacyjnej Akcji Caritas

W Wakacyjnej Akcji Caritas weźmie w tym roku udział łącznie 16 tys. dzieci, w tym 3 tys. ukraińskich. Z kolonii skorzysta 10,5 tys. najmłodszych a pozostałe 5,5 tys. z innych form aktywności, takich jak półkolonie czy wycieczki przygotowane przez Caritas diecezjalne – poinformował Caritas Polska.

W Wakacyjnej Akcji Caritas bierze udział 40 caritas diecezjalnych z całej Polski. Odbędzie się ponad 100 turnusów. Dzieci będą odpoczywały w ośrodkach rozlokowanych głównie nad morzem i w górach – przekazała organizacja.

W tym roku w Wakacyjnej Akcji Caritas weźmie udział łącznie 16 tys. dzieci, w tym 3 tys. ukraińskich. Z samych kolonii skorzysta 10,5 tys. najmłodszych a pozostałe 5,5 tys. z innych form aktywności, takich jak półkolonie czy wycieczki przygotowanych przez Caritas diecezjalne – poinformował Caritas.

Dzięki współpracy z Caritas Spes na kolonie przyjedzie do Polski ok. 800 dzieci z Ukrainy.

Każda z diecezji przygotowuje swój autorski program. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przygotowuje np. swoje turnusy dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Żyję realnie, nie wirtualnie”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl