fot. PAP/EPA

Watykan: Ojciec Święty Franciszek odwiedzi Demokratyczną Republikę Konga i Sudan Południowy na przełomie stycznia i lutego

Papież Franciszek odwiedzi Demokratyczną Republikę Konga i Sudan Południowy w dniach od 31 stycznia do 5 lutego – ogłosił w czwartek Watykan. To podróż przełożona z lipca tego roku, gdy Papież musiał ją odwołać z powodu dolegliwości kolana.

W komunikacie watykańskiego biura prasowego poinformowano, że na zaproszenie szefów państw i biskupów w dniach od 31 stycznia do 3 lutego Franciszek będzie w Demokratycznej Republice Konga, gdzie odwiedzi stolicę – Kinszasę, a od 3 do 5 lutego złoży wizytę w Dżubie w Sudanie Południowym.

W „pielgrzymce ekumenicznej”, jak nazwano wizytę w tym drugim kraju, towarzyszyć mu będą anglikański arcybiskup Canterbury, Justin Welby, a także moderator Zgromadzenia Ogólnego Kościoła Szkocji, Iain Greenshields.

W ogłoszonym programie wizyty są tradycyjne spotkania z głowami państw i papieskie przemówienia podczas oficjalnych ceremonii powitania.

W stolicy Demokratycznej Republiki Konga Papież odprawi Mszę świętą na terenie lotniska i weźmie udział w modlitwie z młodzieżą. Spotka się także z ofiarami przemocy, do jakiej dochodzi na wschodzie kraju oraz z przedstawicielami organizacji charytatywnych.

W dotkniętym klęską głodu Sudanie Południowym, kraju utworzonym w 2011 roku, Franciszek spotka się z osobami wysiedlonymi ze swoich domów i weźmie udział w modlitwie ekumenicznej. Ponadto odprawi Eucharystię na terenie Mauzoleum Johna Garanga, wojskowego i polityka, przywódcy ruchu partyzanckiego, prezydenta Autonomicznego Regionu Sudanu Południowego.

To będzie 40. podróż Franciszka w trwającym od prawie 10 lat pontyfikacie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl