„Umacniajmy wzajemnie serca nasze” – II Dzień Modlitw o Dar Potomstwa

Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” zaprasza do Krakowa na II Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia pod hasłem: „Umacniajmy wzajemnie serca nasze”.

Organizatorzy zachęcają, aby mniejsze wspólnoty parafialne zorganizowały dzień modlitw o dar potomstwa w swoich kręgach wspólnotowych, jednak w sposób szczególny zapraszają do uczestnictwa w centralnym wydarzeniu, które odbędzie się w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.

„Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że troszczy się o umocnienie ich serc, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie” – wskazuje stowarzyszenie Abraham i Sara.

Mszy św. o godz. 12.30 przewodniczył będzie ks. bp. Jan Zając, biskup pomocniczy senior archidiecezji krakowskiej. Z kolei o godz. 13.45 rozpocznie się konferencja: „O duchowym towarzyszeniu parom, które nie mogą doczekać się dziecka”. O istniejących Duszpasterstwach Małżeństw Niepłodnych opowiedzą: ks. Mirosław Czapla, ks. Kazimierz Musioł, siostry nazaretanki opiekujące się wspólnotą oraz małżonkowie.

„W czasie naszej wieloletniej działalności spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Niepłodność to ogromny problem, stres związany z nim psychologowie porównują nawet ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez co czują się niedostrzegane i pomijane. Takie małżeństwa często mówią nam, że czują się niezauważone w Kościele. Jest oczywiście wiele miejsc, gdzie takie pary mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie, ale wciąż jest ich za mało!” – akcentują organizatorzy dnia modlitw.

Materiały pomocne do zorganizowania Dnia Modlitw o Dar Potomstwa w swojej parafii można pobrać [tutaj]

AbrahamiSara.pl/radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl