fot. PAP/EPA

Ojciec Święty w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego podkreślił, jak mocne jest działanie Ducha Świętego

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Eucharystii w Watykanie przewodniczył Ojciec Święty Franciszek.

Działanie Ducha Świętego jest w nas mocne, co symbolizują znaki wiatru i ognia, które w Biblii często kojarzone są z mocą Bożą. Bez tej mocy sami nigdy nie bylibyśmy w stanie pokonać zła ani pożądań ciała.

– Jezus pokazuje nam to również, gdy kierowany Duchem Świętym udaje się na czterdzieści dni na pustynię, aby doznawać kuszenia. W tym czasie Jego człowieczeństwo również wzrasta, zostaje umocnione i przygotowuje się do misji – zauważył Ojciec Święty

My, którzy otrzymaliśmy Ducha Świętego w sakramentach chrztu i bierzmowania, jesteśmy – podobnie jak Apostołowie – posłani, aby głosić Ewangelię wszystkim, wychodząc coraz dalej nie tylko w sensie geograficznym, ale przekraczając bariery etniczne i religijne, z misją prawdziwie powszechną.

– Nie poddajemy się, ale nadal mówimy o pokoju tym, którzy chcą wojny; o przebaczeniu tym, którzy sieją zemstę; o gościnności i solidarności tym, którzy zatrzaskują drzwi i stawiają bariery; o życiu tym, którzy wybierają śmierć; o szacunku dla tych, którzy lubią poniżać, obrażać i odrzucać; o wierności tym, którzy odrzucają wszelkie więzi, myląc wolność z powierzchownym, nieprzejrzystym i pustym indywidualizmem – mówił papież Franciszek.

Musimy odejść od szatana, a więc odejść od grzechu, o czym mówił w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu założyciel i dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Może czasem wątpimy, czy jest Bóg. Te wątpliwości przychodzą do nas tym bardziej, im bardziej jest w nas grzech. Przez grzech wchodzimy na teren szatana i on nas uwodzi, on powoduje w nas te różne wątpliwości, on powoduje w ludziach, że walczą nawet z Bogiem – akcentował o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Uroczystość Zesłani Ducha Świętego przypada dokładnie 50 dni po Wielkanocy i kończy w Kościele okres wielkanocny.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl